TEE-PEE STANY

Tee-pee je velký kuželovitý stan, který si dříve vyráběli indiáni z bizoních kůží. Nejen, že tee-pee vypadá přesně jako za starých časů v dobách, kdy Ameriku obývali indiáni, ale je s ním spojeno dobrodružství a spousta zábavy. Koho by nelákalo prožít den a noc jako v prérii?

Dokonalá technologie tee-pee

Původní tee-pee byla malá, protože bizoní kůže byla dost těžká a s taháním dříve pomáhali psi. Když si indiáni ochočili koně, mohli vozit i mnohem větší stany. Vy už nejste odkázáni na čtyřnohé tahače, proto si velikost tee-pee stanu zvolíte čistě podle záměru, ke kterému budete stan využívat.

Pro děti postačí menší třímetrové tee-pee, pro další účely můžete vybrat až osmi nebo devítimetrové tee-pee, přičemž metry značí výšku bočnice. Číslo odpovídá přibližně průměru stanu, protože tee-pee je rovnostranný trojúhelník.

Pro rozdělávání ohně jsou vhodné větší modely. Stanové tee-pee je opatřeno kouřovými chlopněmi pro odvod kouře a kužel je nakloněn tak, že zadní stěna je strmější než přední. Stavba tee-pee je velmi jednoduchá, při troše zručnosti můžete stan postavit už za hodinu, za pomoci 3 lidí. Pro bezpečí všech obyvatelů stanu je plátno tee-pee podrobeno úpravami nehořlavosti.

Naše nabídka

Flexibilní velikost dle záměru

3 - 9 metrů vysoké tee-pee

Větší modely vhodné pro rozdělání ohně

Montáž ve třech lidech za hodinu

Tee-pee pro děti

Potřebujete s čímkoliv poradit?

Sedlická
Andrea Sedlická

461 568 196

605 700 606

Kleinbauer
Josef Kleinbauer

461 568 127

605 700 635

Jak postavit tee-pee

Vchod tee-pee stanu směřuje na východ nebo na jihovýchod. S východem je spojena symbolika východu slunce. Jihovýchod se volí kvůli severozápadnímu větru, který v naší zeměpisné poloze převládá a při správné orientaci napomáhá lepšímu tahu při odvádění kouře z ohniště. Zároveň je vchod do tee-pee chráněn před nárazy větru. Tah kouře je možno regulovat pomocí chlopní.

Jak rozdělat oheň v tee-pee

Menší oheň dobře vytopí i osvítí vnitřek tee-pee. Doporučuje se pro ohniště vyhloubit deseti až patnácticentimetrový důlek a obložit jej kameny, aby se minimalizovalo rozlétávání uhlíků. Ohniště se umísťuje kousek od středu stanu pod otvorem mezi chlopněmi. Pro topení je ideální suché tvrdé dřevo, které tolik nekouří a nepraská. Potom nezbývá, než si na ohni opéct buřty, nebo uvařit kotlíkový guláš. Žhavý popel vydrží po zbytek noci udržovat v tee-pee příjemnou teplotu.

Kde lze tee-pee využít?

Letní tábory v přírodě
Zahrady mateřských škol
Dětské centrum
Kemp
Penzion

Fotogalerie

Vraťte se tedy společně se svými přáteli do dob, kdy jihoamerické pláně dobývali indiáni a dopřejte si tento zážitek třeba u Vás na zahradě. Ocení to jistě nejen děti při svých hrách na indiány, na schovávanou či jako úkryt před žhavými slunečními paprsky, ale i dospělí sousedé a přátelé, se kterými rádi posedíte u ohně. Navíc se nemusíte omezovat jen na těch pár teplých nocí v roce. Ani chladnější počasí nebude překážkou, protože si tee-pee příjemně vytopíte ohněm.

Pláště našich tee-pee jsou ze 100% bavlny opatřené úpravami nehořlavosti.

Rádi vám poradíme

Součástí našich služeb je i bezplatné poradenství. Naši odborníci vám přímo po telefonu či v případě potřeby po osobním zhodnocení terénu zdarma poradí, jak nejlevněji a nejspolehlivěji zajistit zastřešení Vaší akce. Ať už se nacházíte v Brně, Praze či jakékoliv jiné obci v rámci celé České republiky, naši pracovníci jsou schopni Vás v podstatě ihned navštívit a přímo na místě přesně zhodnotit všechny Vaše možnosti. Po zhodnocení situace Vám zašleme kompletní ceník naší nabídky, který bude kopírovat Vaše individuální potřeby.

  Kontaktní informace budou využity pouze pro zpracování dotazu a zaslání odpovědi.

  další kategorie

  Mobilní haly

  MOBILNÍ
  HALY

  Skladovací haly

  Skladovací
  haly

  Montované stany

  MONTOVANÉ
  STANY